تبلیغات
اباصالح

اباصالح
وبلاگ تخصصى امام عصر(ارواحناه فداه)

سلسله مباحث شناخت امام عصر(1)-سرگذشت مادر امام زمان1

مرحوم مجلسی در بحار النوار از کتاب غیبت شیخ طوسی از بـُشر بن سلمان برده فروش ((که از فرزندان ابوایوب انصاری و یکی از شیعیان مخلص حضرت امام علی النقی (علیه السلام) وامام حسن عسکری(علیه السلام) و در سامرا همسایه آن حضرت بود)) روایت کرده که : روزی کافور، غلام امام علی النقی نزد من آمده و مرا احضار کرد. چون خدمت حضرت رسیدم فرمود:ای بشر! .........

مرحوم مجلسی درر بحار النوار از کتاب غیبت شیخ طوسی از بـُشر بن سلمان برده فروش ((که از فرزندان ابوایوب انصاری و یکی از شیعیان مخلص حضرت امام علی النقی (علیه السلام) وامام حسن عسکری(علیه السلام) و در سامرا همسایه آن حضرت بود)) روایت کرده که : روزی کافور، غلام امام علی النقی نزد من آمده و مرا احضار کرد. چون خدمت حضرت رسیدم فرمود:ای بشر! تو از اولاد انصار هستی که دوستی شما نسبت به ما اهل بیت پیوسته میان شما برقرار است به طوری که فرزندان شما آن را به ارث می برند و شما مورد وثوق ما می باشید.می خواهم رازی را با تو در میان بگذارم که بر سایر شیعیان پیشی گیری.

سپس نامه پاکیزه ای به خط و زبان رومی مرقوم فرمود و سر آن را با خاتم مبارک مهر فرمود و کیسه زری که 220 اشرفی در آن بود بیرون آورد و فرمود:این راگرفته، به بغداد میروی و صبح فلان روز در سر پل فرات حضور میابی.چون کشتی حامل اسیران نزدیک شد و اسیران را دیدی، می بینی بیشترمشتریان فرستادگان اشراف بنی عباسی و قلیلی از جوانان عرب می باشند.

دراین موقع، مواظب شخصی به نام عمر بن زید برده فروش باش که کنیزی را به اوصافی مخصوص که از جمله دو لباس حریر پوشیده و خود را ار معرض فروش و دسترسی مشتریان حفظ میکند،باش. در ین هنگام صدای ناله او را به زبان رومی از پس پرده رقیقی می شنوی که بر اسارت و حتک حرمت خود می نالد،یکی از مشتریان به عمر بن زید خواهد گفت: عفت این کنیز رغبت مرا به وی جلب کردهف او را به سیصد دینار به من بفروش. کنیزک به زبان عربی می گوید: اگر تو حضرت سلیمان و دارای حشمت او باشی من به تو رغبت ندارم، پس بیهوده مال خود را تلف مکن!

فروشنده می گوید: پس چاره چیست؟ من ناگزیرم تو را بفروشم. کنیز می گوید: چرا شتاب می کنی؟ بگذار خریداری پیدا شود که قلب من به او و امانت وی آرام گیرد.

در این هنگام نزد فروشنده برو و بگو.................

ادامه دارد

الهم عجل لولیک الفرج

التماس دعا
[ پنجشنبه 24 آذر 1390 ] [ 01:24 ق.ظ ] [ محمد منتظر ]
اللهم عجل لولیك الفرج

ای تنهاترین
من همانند آن بینوایی كه با ناچیز بضاعتی
در صف خریداران یوسف قرار گرفت
همی خواهم در زمره ارادت مندانت باشم.
تو نیز بر من منت گذار و این اندك هدیه ام را پذیرا باش
نظر سنجی
  • نظر شما در مورد این سایت؟
  • یا قائم آل محمد